Alternatywa dla białych ścian

Wykańczając lub remontując mieszkanie zazwyczaj robimy najpierw projekt, czy to wykonany przez architekta czy własny musimy mieć plan jak mieszkanie będzie wyglądało po skończeniu prac. Charakter mieszkaniu z cała pewnością nadają ściany i określają kierunek stylu w jakim całe mieszkanie zostanie wykończone.  Obecnie na rynku mamy wiele możliwości wykończenia, co pozwala na odejście od pomalowania ścian na jeden neutralny kolor. Bardzo popularnym obecnie trendem jest zastosowanie na jednej ścianie lub jej fragmencie kontrastowego materiału lub koloru w stosunku do reszty ścian w pomieszczeniu.

Często wykorzystywanym i najtańszym trendem jest pomalowanie jednej ściany na kontrastowy kolor.  Takie rozwiązanie nadaje charakter mieszkaniu i podkreśla jego styl. Zastosowanie innego koloru na jednej ścianie lub jej części służy również do podkreślenia stref w pomieszczeniu co ma zastosowanie w szczególności w przypadku połączenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym.

Źródło: https://beckers.pl/inspiracje

Cegła dotychczas mogła nam się kojarzyć jedynie z piwnicą, często wykorzystywana jest jako naturalny materiał w klubach i restauracjach znajdujących się właśnie w podziemiach budynku. Jednak obecnie cegła dekoracyjna jest jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych do wykończenia mieszkań. Prym wiodą dwa rodzaje cegły czerwona i biała. Czerwona cegła nadaje wnętrzom loftowego charakteru i podkreśla „pazur” mieszkania. Natomiast biała cegła wykorzystywana jest często przy stylu skandynawskim jak również dla podkreślenia łagodności i przytulności mieszkania. Biała cegła jest cegłą uniwersalną, gdyż można ją pomalować na dowolny kolor.

Coraz większą popularność zdobywa również beton architektoniczny, który ma szerokie zastosowanie i jest wybierany zarówno do salonu jak i do kuchni czy łazienki. Rosnące zainteresowanie tym materiałem przyczynia się do coraz większej różnorodności dostępnego betonu w zakresie koloru czy formy.

Tapeta kojarzy nam się z okresem PRL i brzydkimi wzorami w nijakim kolorze, jednak to już przeszłość. Tapeta wraca do łask jako element dekoracyjny. Dostępne wzory są nowoczesne i dobrej jakości, dlatego zastosowanie jej we wnętrzach może urozmaicić pokój i podkreślić indywidualny styl.

Kamień jak w przypadku cegły wychodzi z piwnicy i w coraz częściej jest stosowany w mieszkaniach jako element dekoracyjny. Rodzajów kamienia jest bardzo dużo od naturalnego do bardziej ozdobnych i wymyślnych form. Jedno jest pewne nadaje pomieszczeniu unikalnego charakteru i lekkiej ekstrawagancji.

Decydując się na jakąkolwiek formę dekoracji, na pewno przełamiemy klasyczny styl mieszkania. Poprzez dobór materiału możemy nadać mieszkaniu indywidualny charakter dostosowany do naszego stylu bycia jak również nadać kierunek wystroju mieszkania, a wystarczy zmienić jedynie jedną ścianę.

Wykańczasz mieszkanie? Chcesz poznać naszą ofertę?

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, skontaktujemy się jak najszybciej.

11 + 13 =