Dlaczego warto poprosić dewelopera o plany instalacji w mieszkaniu

Przed odbiorem naszego lokalu, kupując mieszkanie skupiamy się na załatwianiu formalności kredytowych lub opłaceniu należności za mieszkanie. Jednak równie ważne jest to, aby jak najszybciej  uzyskać dostęp do planów instalacji w naszym nowo zakupionym mieszkaniu, jeszcze przed odbiorem. Pozwala to na dobre zaplanowanie aranżacji wnętrza i uniknięcie późniejszych problemów typu źle zaplanowane punkty świetlne czy gniazdka. Ale to nie wszystko.

Jednym z obowiązków dewelopera jest udostępnienie nam na nasze życzenie planów wykonania instalacji w naszym mieszkaniu.

Co dają nam plany instalacji przed odbiorem mieszkania?

Z planów instalacji dowiemy się między innymi:

  • jakie będą instalacje w naszym mieszkaniu
  • ile będziemy mieli gniazdek elektrycznych
  • gdzie będą odpływy wody do zmywarki, do miski ustępowej, do umywalki
  • jak rozmieszczone będą kaloryfery w poszczególnych pomieszczeniach
  • jak będą rozmieszczone gniazdka teletechniczne (internet, telewizja)

Wszystko to pozwoli nam zorientować się, w jaki sposób możemy zaaranżować każdy kąt w naszym mieszkaniu.

Uniknij problemów, planując wcześniej

Kupując mieszkanie nie wiemy jeszcze jak zaaranżujemy nasze wnętrza, jednak warto wcześniej zrobić sobie wstępny projekt, żeby wiedzieć ile dodatkowych gniazdek elektrycznych, czy punktów oświetleniowych będziemy potrzebować. Pomogą nam również w aranżacji kuchni i łazienki.

Plany instalacji ułatwią nam prace nad projektem, pozwolą na sprawne wykonanie remontu, co zaowocuje zadowoleniem z dobrze dopasowanych gniazdek elektrycznych i punktów świetlnych, pomogą też ustawić sprzęty w kuchni lub łazience, dopasować układ szafek kuchennych czy szafek w łazience.

Najczęstszymi błędami w projektowaniu instalacji są na przykład włączniki światła po niewłaściwej stronie drzwi, czy też kontakt do lampki nocnej, który jest zasłonięty łóżkiem. Wczesne projektowanie pozwoli nam również uniknąć ciągnięcia niepotrzebnego przedłużacze przez pół pokoju, aby podłączyć dodatkowy sprzęt elektroniczny.

Często kupując mieszkanie ciężko jest nam cokolwiek zaplanować na wczesnym etapie, jednak korzystając z naszych usług będziesz mieć pewność, że wszystkie twoje instalacje zostaną dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb, a ty będziesz w stu procentach zadowolony dzięki naszej pomocy i pomocy naszych projektantów. Dowiesz się jakie rozwiązania są dla ciebie dostępne i czy rzeczywiście otrzymana dokumentacja instalacji od dewelopera wymaga jakichkolwiek zmian. Przed wyceną indywidualnego wykończenia mieszkania napisz do nas, umów się na spotkanie, a podpowiemy co należałoby dostosować na samym początku.

Wykańczasz mieszkanie? Chcesz poznać naszą ofertę?

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, skontaktujemy się jak najszybciej.

9 + 14 =