Jak trafnie dobrać kolory w mieszkaniu? – zaprojektuj z nami swoje wymarzone wnętrza

„A jaki kolor ścian?” – to pytanie zdaje sobie każdy, kto rozpoczyna prace nad aranżacją swojego mieszkania. Nie jest to łatwa decyzja. Producenci farb oferują nam imponującą ilość kolorów, jakie możemy wykorzystać w naszych wnętrzach.

Jak dobrze dobrać kolor ścian?

Po pierwsze zwracajmy uwagę na wielkość pomieszczenia i jego naturalne oświetlenie. W przypadku, gdy nasze mieszkanie składa się z małych pokoi, dobrze jest pomalować ściany jasnymi kolorami. Ciemne kolory na ścianach sprawią, że nieduże pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze i ciemne. Sposobem na optyczne powiększenie małego mieszkania jest wykorzystanie na ścianach tapet w geometryczne wzory, fototapet lub specjalnych ściennych naklejek 3D.

Wizualizacja projektu realizowanego przez MG Premium

sypialnia_tapeta

Wizualizacja projektu realizowanego przez MG Premium

Małe i ciemne pomieszczenia warto doświetlić również dodatkowo sztucznym światłem. Według najnowszych trendów w salonie, kuchni czy sypialni modnie jest posiadać kilka źródeł światła. Dziś powszechnie spotkacie salony z dwoma górnymi punktami świetlnymi. Wiąże się to również z faktem, że dziś salony pełnią kilka funkcji użytkowych. Są jednocześnie miejscem, gdzie spożywamy posiłki i gotujemy (salon połączony z aneksem), odpoczywamy czy pracujemy. Ta wielofunkcyjność pomieszczenia wymusiła na projektantach wnętrz, wypracowanie pomysłów na praktyczne i skuteczne doświetlanie tego typu pomieszczeń.

Mówi się, że kolory działają na stan naszego umysłu. Jedne będą nas drażnić, inne uspokajać. Istnieje także podział na kolory zimne i ciepłe. Do tych pierwszych zaliczamy: kolor żółty, pomarańczowy, odcienie brązu odcienie różu. Do zimnych zaliczamy: zieleń, niebieski, granat czy szary. Oczywiście, ostateczny dobór kolorów ścian zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji.

Modne kolory nie tylko dla odważnych

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są dwa kolory: ciemna zieleń oraz granat. Ciemna soczysta zieleń to kolor, który uspokaja i pozwala odpocząć. Sprawdzi się w salonie, domowym biurze lub sypialni. Zieleń dobrze komponuje się z ponadczasową szarością. A także odcieniami brązu lub żółtego.

Wizualizacja projektu realizowanego przez MG Premium

Granat i wszelkie dostępne odcienie niebieskiego to również bardzo popularny obecnie kolor. Niebieski jest kojarzony ze spokojem i porządkiem. Doskonale pasuje zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Ten kolor będzie niebanalnym pomysłem na ożywienie Twojego wnętrza. Poza tym idealnie komponuje się z dodatkami o bardzo różnych barwach.

Wizualizacja projektu realizowanego przez MG Premium

Szarość to wybór bezpieczny, ale też ponadczasowy. Kolor kojarzony ze spokojem i elegancją. Łatwo zestawić go z różnym dodatkami. Komponuje się z wieloma różnymi barwami. Daje nam nieograniczone możliwości aranżacji.

kuchnia_szary

Wizualizacja projektu realizowanego przez MG Premium

Dlaczego warto zlecić nam zaprojektowanie Twojego mieszkania?

Przede wszystkim zaoszczędzisz mnóstwo swojego cennego czasu. Nasza projektantka z przyjemnością zaprojektuje mieszkanie lub dom według Twoich wytycznych. Od początku do końca to klient decyduje o kształcie projektu. Każda sugestia jest dyskutowana i analizowana. Projekt jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i gustu. Z przyjemnością zaprojektujemy Twoje mieszkanie i wykończymy je pod klucz.

Wykańczasz mieszkanie? Chcesz poznać naszą ofertę?

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, skontaktujemy się jak najszybciej.

7 + 8 =