Od czego zależy koszt wykończenia mieszkania?

Podczas pracy firmy wykończeniowej codziennie spotykamy się z pytaniami:

“Jaki jest koszt wykończenia mieszkania 58m2?”

“Mam 2 pokojowe mieszkanie- 45m2- jaki będzie koszt wykończenia pod klucz?”

“Czy mogę prosić o cennik wykończenia 3 pokojowego mieszkania w stanie deweloperskim?”

Odpowiedź nigdy nie jest taka sama, ponieważ cena wykończenia dwóch mieszkań o tej samej powierzchni może różnić się diametralnie.

Nim przejdziemy do kosztów musimy wyjaśnić coś bardzo istotnego z czego wielu właścicieli nowych mieszkań nie zdaje sobie sprawy. Wykończenie mieszkania pod klucz oznacza prace wykonane przez jedną firmę wykończeniową, tak aby dane mieszkanie nadawało się od razu do zamieszkania. W innym przypadku mówimy o przeprowadzeniu częściowych prac w mieszkaniu klienta z uwzględnieniem specjalizacji ekipy remontowej. My najbardziej lubimy kompleksowe wykończenia wnętrz u naszych klientów.

A teraz wracamy do pytania, które najczęściej zadają sobie nasi klienci.

Co zatem wpływa na wycenę i rzeczywiste koszty jakie muszą być poniesione na remont mieszkania?

Przede wszystkim dostosowanie tego, co zastaniemy na mieszkaniu zaraz po odbiorze kluczy od developera do docelowego projektu. Mieszkania, na których nie ma żadnych przeróbek elektrycznych i hydraulicznych należą do rzadkości, choć czasem się zdarzają. Przestawianie ścian działowych, a więc burzenie już istniejących i wybudowanie nowych również powiększają cenę wykończenia. W dzisiejszych czasach, wprowadzając się do naszego wymarzonego mieszkania, nie chcemy, by było ono sztampowe. Pragniemy niecodziennych rozwiązań, ciekawych zabudowań z płyt kartonowo-gipsowych, podwieszanych sufitów, oświetlenia, które umiejscowione jest w różnych punktach w domu, a nie jednego żyrandola na środku pokoju, które zaprojektował dla nas architekt dewelopera. Nie chcemy wiszących kabli za podwieszonym telewizorem, przedłużaczy ciągnących się za meblami, jak w latach 90-tych, tylko estetycznych rozwiązań, które jednak wymagają przerobienia zastanej instalacji elektrycznej, co wpływa na koszt naszego remontu.

Malowanie ścian na jeden kolor, również jest coraz rzadziej spotykane. Ściany dekoracyjne, pokryte cegłą, fototapetą, betonem architektonicznym czy tynkiem dekoracyjnym są czymś powszednim. Każda z tych dekoracji wymaga zastosowania innych materiałów i innej techniki wykonywania, co zasadniczo zmienia cenę remontu.

Projekt łazienki również znacząco wpływa na cenę wykończenia mieszkania. Zabudowy z karton-gipsu, blaty i półki z płytek, ścianki prysznicowe są elementem, który zdecydowanie zwiększa pracochłonność przedsięwzięcia. Znacznie mniej pracy wymaga montaż brodzika niż zastosowanie odpływu liniowego, a położenie mozaiki jest zdecydowanie droższe niż płytki 60×60.

Dlatego nasza firma przed przystąpieniem do wyceny zachęca do odbycia spotkania w celu omówienie projektu. Proponujemy rozwiązania oraz najlepsze z możliwych usługi wykończeniowe wynikające z naszego doświadczenia i optymalizację tych usług, tak aby zmieścić się w planowanym budżecie. Informujemy co mieści się w kosztorysie i jaki jest jego zakres.

Wyspecjalizowana firma, taka jak nasza, zajmie się za Was całą organizacją a wykończenie mieszkania w Krakowie nie będzie stanowić dla Was żadnego problemu. Nasza firma pomoże w dostosowaniu projektu, zrobi za Was zakupy budowlane, zorganizuje transport na miejsce inwestycji, zajmie się obsługą zwrotów i ewentualnymi reklamacjami. Wam pozostanie tylko cieszyć ze swojego wymarzonego “M”.

Wykańczasz mieszkanie? Chcesz poznać naszą ofertę?

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, skontaktujemy się jak najszybciej.

12 + 10 =